» Güncel  » Haberler

HABERLER
MESAJ
 

 Çardak Belediye Başkanı Basri Ulaş Çanakkale Zaferinin 104.Yıldönümü Nedeni İle Bir Mesaj Yayınladı;

Milletimizin tarihinde en önemli dönüm noktalarından olan Çanakkale Deniz Zaferinin 104. yıldönümünde, bu vatan toprakları için gözünü kırpmadan canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi birkez daha rahmet ve şükranla anıyoruz.

Kendisini esaret altına almak isteyenlere, göğsünü siper eden milletimiz, her şey bitti sanılan bir anda o günün tüm imkansızlıklarına, yokluklarına rağmen, genç yaşlı, kadın erkek demeden bu vatan için savaşarak "Çanakkale Geçilmez" ismini tarihe altın harflerle yazdırmışlardır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Önderliğinde Kurtuluş Savaşımızın temellerinin atıldığı Çanakkale´de verilen bu olağanüstü mücadele, tarihte eşine rastlanmayacak kadar büyüktür. Bu zafer bizim İstiklal Mücadelemizin başlangıcı olarak Milletimizin azmini, iradesini, cesaretini ve kendine güvenini sağlamış en büyük destanlarımızdandır.

Hiç şüphe yok ki Milletinin İstiklali için öleceğini bile bile düşmanın üstüne yürüyen, canını feda etmekten kaçınmayan aziz şehitlerimiz bu günlerimizin asıl sahipleridir. Milletimiz için yaptıkları fedakarlıklar hiçbir şeyle ölçülmeyecek kadar büyüktür. Bugün bizlere düşen, şehitlerimizin bizlere miras olarak bıraktığı vatan topraklarını korumak, onların emanetini yüceltmek ve hatıralarına yakışır bir gelecek inşa etmek için vargücümüzle çalışmak en büyük görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatan için canını feda eden aziz şehitlerimizi minnetle anıyorum.Haber Tarihi: 15.03.2019


123456