» Güncel  » Haberler

HABERLER
ÇARDAK TİCARET MERKEZİ
 

Lâpseki-Çardak Ticaret Merkezi inşaatında incelemelerde bulunan Vali Orhan TAVLI’ya Lâpseki Kaymakamı Tahir Şahin tarafından bilgi verildi.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından % 75 oranında desteklenen Çardak Ticaret Merkezi Projesinin yapımına %22,5 oranında Çardak Belediyesi, %2,5 oranında da Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından destek veriliyor.

Çanakkale İl Özel İdaresi, Lâpseki Kaymakamlığı, Lâpseki Belediyesi, Çardak Belediyesi Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Güney Marmara Gıda Kümesi Derneği’nin proje ortakları içerisinde yer aldığı Çardak Ticaret Merkezinde 40 adet kiralanabilir ofis kurulacak.

Güney Marmara Gıda Kümesi Derneği, ÇTSO, İŞKUR ve TÜRSAB’a yer verilerek tek nokta irtibat merkezinin oluşturulacağı Çardak Ticaret Merkezinde ayrıca bir mesleki eğitim merkezi yer alacak.

İlimizde üretilen yerel ürünlerin yabancı turistlere ve yerli ziyaretçilere satışlarının ve tanıtımlarının doğrudan yapılabileceği Çardak Ticaret Merkezinin Haziran 2019 tarihinde bitirilmesi planlanıyor.Haber Tarihi: 26.03.2019


123456